2010-06-13

Mano knygų lentyna

...o aš maniau, kad turiu daugiau knygų... Kiekvieną kartą norėdama nusipirkti dar vieną, išklausydavau sąžinės priekaištus. Kartais jie suveikdavo (iki šiol skaudančia širdimi prisimenu nuostabią nedidelę Kalėdinių kepinių knygelę, kainavusią gerokai virš 100 Lt, bet taip ir neatsidūrusią mano lentynoje), kartais - ne (į Cook express žiūrėjau daugiau nei mėnesį, kol vieną dieną neatsispyriau). Šiandien fotografuodama nusprendžiau kad tų knygų ne tiek jau ir daug, todėl kitą savaitę leisiu sau paišlaidauti :)
Kviečiu trumpai pažinčiai.
Didžiosios, rimtosios (iš viršaus į apačią):
Naujojo šaukšto receptai. Viena puikiausių kada nors įsigytų knygų. Nuotraukos atimančios žadą, daugybė itališkos virtuvės receptų. Patiekalai nesudėtingi, aprašymai detalūs, nemažai vegetariškų receptų.
Didžioji virtuvės knyga. Nors ji ir didelė, nors receptų galybė, nelimpa ir tiek. Pateiktos ne visų patiekalų nuotraukos, nepatogūs matavimo vienetai, ne itin aiškūs aprašymai, nepraktiška patiekalų rodyklė. Tačiau tai - nebloga knyga dovanai, kadangi receptų įvairovė patenkins visų poreikius.
Cook express. Keista knyga. Dabar jau nebežinau gerąja ar blogąja prasme. Ilgai jos norėjau, patiko receptų aprašymai, spalvotos nuotraukos, tip'sai, klasifikacijos. Tačiau didžiausias trūkumas - visiškai nesuprantama receptų rodyklė. Neįmanoma nieko rasti. Norint naudoti knygą, reikia vartant lipdukais žymėtis dėmesio vertus receptus, antraip kai sugalvosite gaminti, jums tikrai nepavyks jų rasti.
Culina Mundi. Ko gero brangiausia mano knyga (finansine prasme). Informatyvi (apie kiekvieną patiekalą pateiktas (ne) trumpas aprašymas), egzotiška (kartais perskaičius ingredientus imi galvoti kas tai), tačiau sunkiai pritaikoma. Lietuvoje tikrai ne viską galima rasti. Be to, labai mažai vegetarinių receptų (čia jau labai didelis trūkumas man).

Kulinarinė šalių serija. Kaip ilgai ieškojau Italijos. Kadangi dar nė vienos knygos neperskaičiau iki galo, nedrįstu kritiškai vertinti. Tačiau būtent tokios yra mano mėgstamiausios - su ilgais aprašymais, autentiškais receptais, šalies kultūra. Tikrai vertinga ir mylima mano knygų lentynos dalis.

Asmeninės knygos.
Nesižaviu į Lietuvą atėjusia - "mėgstu gaminti, todėl rašau knygą" mada. Paskutiniu metu išleista tikrai nemažai dėmesio nevertų knygų. Autorius turi žinoti, ką nori pasakyti, o dauguma, pavarčius knygas, tikrai nežino. Ir toks procesas pastebimas ne tik Lietuvoje. Daugybę Oliver'io knygų stiliaus/pateikimo kopijų ir jų vertimų šiandien galima rasti knygynuose. Ar yra dėmesio vertų? Mažai. Todėl mano lentynoje asmenių knygų tik keletas:
Jamie (labiausiai norėta apie Italiją, o visos kitos pirktos su nemaža nuolaida), nors ypatingų simpatijų jam nejaučiu ir Jamie-manija nesergu;
Lino, kurią jau gyriau. Puikus aukšto pilotavimo virtuvėje pavyzdys.

Duoklė sau. Vegetarinės knygos.
Jūs galbūt nė neįsivaizduojate, kiek nuostabių dalykų galima pagaminti iš daržovių. Mano mėgstamiausios - "The essential vegetarian cookbook" (nuostabi!) bei lietuviška "Vegetarinė mityba" (informatyvi, abc pradedančiajam).

Konditerinės knygos.
Aš iki šiol aikčioju pamačiusi, kokių nuostabių dalykų sukuria konditeriai. Man trūksta sąlygų ir meistriškumo, taigi saldumynus retai gaminu, tačiau kada nors... Visgi, konditerinių knygų lentynoje - mažiausia. Lietuviškų dėmesio vertų iš esmės nėra, o angliškų pasiūla knygynuose - gana menka. Šią lentynos dalį plėsti norėčiau labiausiai.

Specifinės knygos.
"Klasikinė kokteilių knyga" dar nė karto nenaudota, nes joje nė vieno klasikinio recepto. Sunkiai pritaikoma namų (ne baro) sąlygomis.
Apie meilę sūriams jau ne kartą minėjau, todėl sūrių knygos negalėjau nepirkti. Gana informatyvi, tačiau siauroka. Norėtųsi daugiau receptų.
"Vaisiai, uogos ir daržovės" pirkta dėl stebėtinų derinių ir mažos kainos.Užskaitoma.

Štai ir viskas.
Jei paklausite kuri mano mėgstamiausia, akivaizdus atsakymas... Beje, ji buvo įsigyta pati pirmoji :)

6 Komentarai:

Vigi rašė...

Ne tiek ir mažai! Netgi daug sakyčiau :D Kaip tik turiu dovanų čekį į knygyną, tai keliausiu ieškoti vegetarų abc, nes kartais tikrai trūksta žinių, o internete medžiaga nesusisteminta, neturiu kada ieškotis :)

Rūta rašė...

Tai Naujojo šaukšto receptai mėgstamiausi? :) Tarp visų lentynų jau prisiskaičiau jai tiek pagyrimų, kad mirtinai įsinorėjau.. :( Turėsiu dabar užsiėmimą jos ieškoti :))

Irma rašė...

Vigi, aš ją pirkau senokai jau nukainotą, besibaigiančiam tiražui išparduoti, matyt. Paskutiniu metu niekur nemačiau jos pirkti, matyt, nelengva bus rasti.

Rūta, tikrai taip. Ta knyga nereali :) O rasti ją irgi bus nelengva. Iššluota buvo ir jau kuris laikas knygynuose nebesimato.

Indrė rašė...

Naujojo šaukšto receptai labai patiko - dar tik pavarčiau, bet ruošiuos pritaikyti ir praktiškai, kai tik bus šviežių pomidorų ;)
RŪTA - ją mačiau pirkti Kaune, senamiestyje "Senamiesčio krautuvėlėje" - viena nuostabiausių gurmaniškų parduotuvių Kaune ;)

duonosirzaidimu rašė...

Gera tavo lentyna. Apie Culina mundi tiek nekokių atsiliepimų prisiskaičiau, kad jau nebeliūdžiu, jog ji manęs taip ir nebepasiekė :)
Labai noriu Lino knygos. Dar sudominai Naujojo šaukšto receptais..

Irma rašė...

Šaukšto knyga tikrai nuostabi, bet, rodos, nebėra seniai jau jos tiražų. Gal perleis iš naujo, knyga tikrai verta dėmesio.

Visos teisės saugomos ©2008-2010
Nevok!
Naudojant informaciją internete, būtina aktyvi nuoroda į tinklalapį.
Publikuoti spaudoje be sutikimo draudžiama.

Plaktuvo užrašai © 2008. Template by Dicas Blogger.

TOPO